ÖZDEN OSGB HAKKINDA

Hakkımızda herşeyi, nasıl ve ne zaman kurulduğumuzu, ekibimizi ve en önemlisi neden bizimle çalışmalısınız sorusunun cevabını burada bulabilirsiniz.

HAKKIMIZDA

Özden OSGB logo

Türkiye'nin 1 numaralı OSGB'si

Her zaman bir en iyi olmayı hedefledik, müşterilerimize daha çok güven verebilmek için mevzuatı en iyi takip eden iş sağlığı ve güvenliği firması olduk, müşterilerimizin işini kolaylaştırmak için kendi içimizdeki ekiple isg yazılımı yazan ilk ve alanında en başarılı firma olduk.

Ne yaparsak yapalım, en başından beri müşterilerimizin hayatını kolaylaştırdıkça daha başarılı bir şirket olacağımızın hep farkındaydık.

TARİHÇEMİZ

1985-
Özden OSGB kurucusu Özgen Özden, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda maden mühendisi ve iş güvenliği sorumlusu oldu.
2005-
Özgen Özden, Türkiye'nin ilk A sınıfı iş güvenliği uzmanlarından biri oldu.
2006-
Özden Danışmanlık firması kuruldu. İnşaat, maden ve tersane gibi çok tehlikeli sektörlere iş güvenliği danışmanlığı yapmaya başladı.
2012-
İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu yayınlandı ve Özden Danışmanlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak yetkilendirildi.
2014-
İSG ortam ölçümleri ve makine-elektrik sistemleri periyodik kontrolleri yapmak üzere Özden Ölçüm Laboratuvarı kuruldu ve TÜRKAK akreditasyonu aldı.
2015-
Özden OSGB, 62 çalışanı ve 300'de fazla müşterisiyle 2015 yılını tamamladı.
2016-
Özden OSGB, 100'den fazla çalışanı ve 500'de fazla müşterisiyle 2016 yılını tamamladı.

FARKIMIZ

Farkımız Müşteri Odaklı Olmamız

Rakiplerimize göre birçok avantajımız var. Kendi bünyemizde 2012 yılından beri geliştirdiğimiz yazılım sayesinde bütün süreçlerimizi otomatikleştirdik. Bu bize fiyat avantaji sağlıyor, ancak en önemlisi müşteri odaklıyız. Bir müfettiş gibi yapılması gerekenleri söyleyip işimizi bitirmiyor, iş çözülene kadar çalışyoruz.

OSGB'ler arasında ofis çalışanı en yüksek olanı Özden OSGB'dir. Bunun tek sebebi var: müşterilerimiz bize her ulaşmak istediğinde ulaşilabilir olmak. Özden OSGB'de her 10 iş güvenliği uzmanı bir iş güvenliği koordinatörü tarafından yönetiliyor ve uzmanımızın yaptığı bütün işler isg portal üzerinden dokümante ediliyor.

OSGB Nedir?
Neden OSGB
Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

ÖZDEN OSGB'NİN SİZE BİR MESAJI VAR

2005 yılından bu yana Özden Danışmanlık olarak ağır sanayi işletmelerine iş güvenliği danışmanlığı yaptıktan sonra 2012 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak yetkilendirildik. Kurulduğumuz günden beri önceliğimiz iş sağlığı ve güvenliğini yasal bir zorunluluk olmaktan çıkarıp bir yaşam tarzı haline getirerek, ülkemizin çağ atlamasına bir katkıda bulunmaktır. İş kazalarının ve meslek hastalıklarının sıfıra indirildiği, insan odaklı bir toplumun birer üyesi olmak en büyük arzumuzdur.

Türkiye'de şuanda 2000'den fazla OSGB var. Bizim amacımız yaptığımız işin kalitesi ve müşteri odaklı hizmet anlayışımızla fark yaratmak ve alışkanlıkları değiştirmek.

Özden OSGB olarak şuanda 500'den fazla şirkete devamlı olarak iş güvenliği ve iş sağlığı hizmeti veriyoruz. Bu sayıya her ay ortalama 10 yeni şirket ekleniyor. Uzun süredir çalıştığımız diğer firmaların ve kişilerin bizi önermesiyle bize ulaşan ve birlikte çalışmaya başladığımız şirket sayısı, bize Google aramaları ve benzeri kanallar üzerinden ulaşan şirket sayısının çok üzerinde. Çalıştığımız şirketlerin, yaptığımız işi takdir ederek bizi başka şirketlere önermeleri en büyük gurur kaynağımızdır.

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi yetki belgemizi alana kadar geçen sürede Genel Koordinatörümüz ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Özgen Özden sektörde hatırı sayılır bir üne ve başarıya sahipti. Yetki belgemizi almamızla birlikte 2012 yılının Ağustos ayında 5 kişi olarak başladığımız maceramızda şuanda 100 kişiden fazlayız ve her geçen gün daha da büyüyoruz. Büyürken hatalar yapıyoruz ama aynı hatanın tekrarlanmaması için süreçlerimizi sürekli geliştiriyoruz. İnsan hatasını minimuma indirmek için geliştirdiğimiz ve sürekli olarak yeni birşeyler eklediğimiz yazılımımız OSGB yazılımımız İSG Portal sektördeki bütün şirketlere örnek oldu.

Özden OSGB'nin bu günlere gelmesinde en büyük destekçileri biz daha küçücük bir şirketken bize güvenerek binlerce kişinin çalıştığı kurumsal şirketlerini bize emanet eden müşterilerimiz. Umarız beklentilerinize her zaman şimdi olandan daha da iyi cevap verebiliyor oluruz.

mesajımız var
İş Güvenliği Şakaya Gelmez
Gözünüz arkada kalmasın istiyorsanız, siz de Türkiye'nin en başarılı OSGB'siyle çalışın.