İSG VİDEOLARI

İSG farkındalığı yaratmak için görsel iletişim çok önemli. Bu sayfadan, çesitli kaynaklardan edindiğimiz ve farkındalık oluşturması için bulundurduğumuz isg videolarına ulaşabilirsiniz.

İSG Videoları Ne İşe Yarar?

Daha önceden Özden OSGB'nin hiçbir eğitime katılmamış bir kişi, İSG eğitimleri sıkıcı, sadece zorunlu oldukları için katıldıkları eğitimler olarak görür. Çünkü daha önceden girdikleri eğitimlerin nerdeyse tamamı "baretini takmak zorundası" "iş güvenliğine kurallarına uymazsan kaza geçirirsin" şeklinde zorunluluk belirten bir düzende yapılmıştır.

İSG'de Gönüllülük Önemli

Özden OSGB olarak ilk günden beri İş Sağlığı ve Güvenliği'nin gerçek anlamda bir şirket kültürü haline getirilmesi için zorunluluk değil, gönüllülük esasına dayalı bir anlayışla yapılması gerektiğini düşünüyor ve bunu uyguluyoruz. Eğitimlerimizde güncel hayattan örnekler, popüler dizilerden videolar kullanıyoruz. Bunu yaparken de hizmet verdiğimiz işyerinin çalışan profiline en uygun örnekleri kullanmaya çalışıyoruz.

İşyerinin Profiline Göre Eğitimler

Çalışanların profiline göre eğitimlerimizi değiştiriyoruz. Çünkü bu eğitimlerdeki vurucu noktaların çalışanın ilgisini çekmesi veya çekmemesi, eğitimin tamamının çalışanda yarattığı ilgiyi etkiliyor. Örneğin az tehlikeli ve beyaz yaka ağırlıklı bir işyerinde kullandığımız yabancı bir dizide geçen bir isg skeçi çok etki yaratırken, bu videoyu çok tehlikeli ve mavi yakalı çalışanların ağırlıkta olduğu bir fabrika'da kullanırsak hiçbirşey katamaz aksine çalışanların ilgisini dağıtırız.

İş Güvenliği Şakaya Gelmez
Gözünüz arkada kalmasın istiyorsanız, siz de Türkiye'nin en başarılı OSGB'siyle çalışın.